Web edukia bistaratu Web edukia bistaratu

2017 Gipuzkoarren Kirola saria

 

Abenduaren 13an Gipuzkoa Kirolak Sarien banaketa ospatuko da. Hori dela eta, lurraldeko kirol federazioek, Gipuzkoako Foru Aldundiko Kirol Zerbitzuarekin lankidetzan, hainbat hautagai proposatu dituzte deitutako bi sarietarako: Gipuzkoa Kirolak saria eta Gipuzkoarren Kirola saria.

 

Lehenengo kasuan kirol merezimenduengatik Gipuzkoan gehien nabarmendu den pertsona sarituko da. Epaimahai tekniko batek erabakiko du zein kirolariri edo kirol talderi eman Gipuzkoa Kirolak saria.  Gipuzkoarren Kirola saria, berriz, sari herrikoi bat izango da, eta botoa ematera animatzen zaituztegu. Bi sarituek, hurrenez hurren, 2.000 eta 1.000 euroko diru-kopurua ere eramango dute.

Herritarrek Gipuzkoarren Kirola sarirako botoak eman ditzakete web orri honen bidez; bertan, aplikazio bat dago prestatuta eta interesekoak diren zenbait datu bete behar dira.

 

Epea abenduaren 03an amaitzen da.

 

Pertsona bakoitzak boto bakarra eman dezake, eta, horregatik, posta elektronikoaren eta mugikorraren datuak eman behar dira.

Bozkatu hemen

 

IZENA KIROLA

MEREZIMENDU

Ander Vilariño Facal Automobilismoa

1.a, Europako Iraupeneko Challengea. (3 garaipen, 4 podium) 3.a, GT4 European Series

Iñigo Martinez de Albornoz Marqués Eskia

8.a, Munduko Kopa, sprint

5.a, Munduko Txapelketa, banaka

2.a, taldeka

2.a, Espainiako Txapelketa

 

Ion Areitio Aguirre

Txirrindularitza (Trial)

3.a, Munduko Txapelketa

6.a, Munduko Kopa 

Irene Caminos Yarza

Txirrindularitza (Trial)

3.a, Munduko Txapelketa

4.a, Munduko Kopa 

Jon Santacana Maiztegui Eski Egokitua

Top 3 Munduko Txapelketa, hiru modalitatetan

Kaudi Odriozola Yeregui

Eskubaloia

Munduko txapelduna, junior

 

Klara Olazabal Sánchez

Piraguismoa

 

5.a eta 6.a, Munduko Txapelketa 1 eta 2

2.a, Munduko Txapelketa, 23 urtez azpikoak, C1

4.a, K-1 / 3.a, Espainiako Txapelketa, C1

Maialen Chourrault Piraguismoa

1.a, Espainiako Txapelketa, K-1, eta 2.a, C-1

Top 3 Munduko Kopako probetan (2 garaipen).

Maite Maiora Elizondo Mendizaletasuna (lasterketak)

1.a, Skyrunning Extream Series

1.a, Zegama-Aizkorri

2.a, Ultratrail Mont Blanc

Miren Lazkano Zurriarain Piraguismoa (slalom)

1.a, Europako Txapelketa, 23 urtez azpikoak, C1

Atlético San Sebastian Femenino Sofbola

2.a, Europakoa (Europako bigarren maila)

2.a, Liga

1.a, Erreginaren Kopa

San Juan Neskak Arraunketa

Kontxako irabazleak

1.a, Euskotren Liga

Txuri Urdin Hockeya

Ligako txapeldunak

Txuri Berri Curling Curling-a

1.a, Europako Txapelketa, gizonezkoak

1.a, Europako Txapelketa, emakumezkoak

Xabier Prieto Argarate Futbola

547 partida ofizial Real Sociedadekin

José Ramón Iruretagoyena Herri Kirolak

Ofizialki erretiratzen da

Ibilbide profesionala

Lucas Eguibar Bretón Neguko Kirolak

2.a, Munduko Txapelketa, banaka

2.a, Munduko Txapelketa, taldeka 

Sebastián Pérez Garrido Boxeoa

Espainiako txapeldungaia superpluma-pisuan (5 borrokaldi irabazita) 

Xabi Fernández  Bela

Volvo Raceko patroia

Aritz Egea Cáceres Mendizaletasuna

1.a, Sky Europako Kopa

2.a, Sky Munduko Kopa

Club de Remo Olímpico Orio Arraunketa

6.a, Munduko Txapelketa, K2, 1.000 m

1.a, Europako Txapelketa, K4

1.a, Munduko Kopa, Szeged, K-2, 1.000 m

Oskitz Aguilar Igeriketa

1.a, Espainiako Udaberriko Txapelketa, 100 m libre

Euskadiko errekorra igerilekuan, 25 metro

Iñigo Peña Arriola Piraguismoa

1.a, Munduko Txapelketa, Belgrado, K4

Adrian Otaegui Jauregui Golfa

Torneo baten irabazlea, European Tour

Amagoia Arrieta Kirol Egokituaren (boccia)

3.a, Munduko Txapelketa, taldeka, BC1-BC2

1.a, Estatuko Klub Txapelketa, taldeka

Helene Alberdi Triatloi

1.a, Gipuzkoako Txapelketa, distantzia laburra, duatloia

1.a, Gipuzkoako Txapelketa, distantzia erdia

Jokin Altuna Euskal Pilota

Lau eta erdiko txapelduna

Iker Irribarria

Euskal Pilota 

Binakako txapelduna, eta 2.a eskuzkoan

Beñat Rezusta Euskal Pilota

Binakako txapelduna

Judo Club Usurbil Judoa Federatuen 2017 Gipuzkoako txapelketak (38 domina), Federatuen 2017 Euskadiko Txapelketak (30 domina)